Komiksová dílna

Děti si vymyslí svého superhrdinu a naučí se tvořit komiksové příběhy pod vedením Marka Rubce. Marek je otcem Jarmila, velké dobrosrdečné opice, která jezdí na skejtu a má ráda děti. Jarmil je taky pravidelným návštěvníkem v časopisu Raketa. Když předloni slavily Rychlé šípy 80 let, Marek vytvořil pro vyhledavač Google slavnostní logo a stal se tak prvním českým ilustrátorem, kterému se to podařilo.  

Pro koho?
Marek povede dílnu pro maximálně 10 dětí ve věku od 8 do 13 let.

Kdy a kde?
Čtvrtek od 16:00 – 17:30, třída bude upřesněna. Začínáme od října 2020.

Co budou děti potřebovat?
Svoje ruce, hlavu plnou nápadů, tužky, fixy a bloky. Taky můžou použít svůj tablet, ale to není podmínkou.

Jak bude dílna probíhat?
Především se bude kreslit na papír. Děti budou vymýšlet zábavné příběhy a inspirovat se od Marka a svých spolužáků. Kdo bude chtít, může kreslit komiks i na tabletu. Nakonec vznikne komiksová kniha a plakát na závěrečnou výstavu ve škole.

Kolik to bude stát?
3 500 Kč / pololetí
V ceně je kromě honoráře lektora zahrnut také základní materiál a pomůcky (papíry, tužky, fixy, barvy a štětce) a nájemné za třídu, které platíme škole. Tablety s grafickými programy si děti nosí svoje vlastní.Více o obecných podmínkách kurzů zde.

Přihlásit se

MgA. Marek Rubec studoval animovanou tvorbu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Věnuje se hlavně tvorbě komiksů, ilustrací, ale i animovaným filmům. Své práce publikoval například v Labyrint revue, Art + Antiques, AARGH!u nebo ve slovinském sborníku Stripburger a dalších českých i evropských antologiích. Spolu s Pavlem Kosatíkem je autorem grafické novely „1942, Jak v Londýně vymysleli atentát na Heydricha“ z cyklu ČEŠI. V roce 2017 zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší krátký komiks na festivalu FRAME v Praze. Následující rok vyhrál cenu Muriel o nejlepší český krátký komiks a v londýnském komiksovém nakladatelství Centrala vydal svůj autorský debut „Jarmil“. Opičák Jarmil se také pravidelně objevuje v časopise Raketa. Svojí tvorbu prezentoval na mezinárodním komiksovém festivalu v Angoulême, Hamburgu a dalších evropských komiksových festivalech.