Materiálová dílna

Materiály, věci ze školy a domova, které byste jinak vyhodili nebo nevíte, co s nimi, dokáží vaše děti kreativně zrecyklovat. V dílně, kterou povede designérka Martina Hamouzová, bude hlavní inspirací roční období, svátky a moderní umění. Budou se používat umělé materiály a sezónní přírodniny, bude se lepit, řezat, vrtat a malovat. Děti si vyrobí lampiony, halloweenské rekvizity, vánoční ozdoby, karnevalové masky, loutky, umělecké objekty, dárky pro blízké a mnoho dalšího.

Pro koho?
Martina povede dílnu pro maximálně 10 dětí ve věku od 7 do 11 let.

Kdy a kde?
Úterý ve 15:00 – 16:30, třída bude upřesněna. Začínáme od října 2020.

Co budou děti potřebovat?
Nic než svoje ruce a hlavu plnou nápadů. A taky pracovní oblečení, protože to nebude čistá práce :-).

Jak bude dílna probíhat?
Děti si budou vyrábět užitné věci jako je krmítko pro ptáčky, naučí se pohyblivou loutku, svázat sešit, vyrobit lampion, karnevalovou masku, dárky a další. Výrobky se budou vázat na roční období a svátky. Jako materiál poslouží zbytky umělých a přírodních materiálů a sezónních přírodnin. K tomu pak vždy 1 x do měsíce vzniknou volná umělecká díla inspirovaná moderním uměním. Cílem kurzu je, aby se děti naučily dívat na odpad jako na inspiraci, aby rozvíjeli svoji imaginaci a plnily si bláznivé nápady v individuální nebo kolektivní tvorbě.

Kolik to bude stát?
3 500 Kč / pololetí
V ceně je kromě honoráře lektora zahrnuta cena za pronájem třídy a základní materiál a pomůcky (papíry, tužky, fixy, tavící pistole, barvy, drátky, hřebíky, lepidla a další nástroje). Více o obecných podmínkách kurzů zde.

Přihlásit se

MgA. Martina Hamouzová vystudovala grafický design na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Je na volné noze, věnuje se ilustraci a grafickému designu. Spolupracuje s grafickým studiem Marvil, Goethe Institutem a nakladatelstvím Absynt. Je ilustrátorkou, designérkou a vůdčí osobností nakladatelství Poketo, které se zaměřuje na knihy pro nejmenší děti a edukativní pomůcky pro první stupeň základních škol.