Materiálová dílna

Materiály, věci ze školy a domova, které byste jinak vyhodili nebo nevíte, co s nimi, dokáží vaše děti kreativně zrecyklovat. V dílně, kterou povede designérka Martina Hamouzová, bude hlavní inspirací roční období, svátky a moderní umění. Budou se používat umělé materiály a sezónní přírodniny, bude se lepit, řezat, vrtat a malovat. Děti si vyrobí lampiony, halloweenské rekvizity, vánoční ozdoby, karnevalové masky, loutky, umělecké objekty, dárky pro blízké a mnoho dalšího.

Vzhledem ke covidové situaci fungujeme až do odvolání online přes skype. Ve druhém pololetí posilujeme distanční výuku, aby byla co nejpřínosnější. Lektorka Martina se soustředí na představení osobností moderního umění, na které budou děti moci i na dálku kreativně reagovat.

Pro koho?
Martina povede dílnu pro maximálně 10 dětí ve věku od 7 do 11 let.

Kdy a kde?
Úterý ve 15:00 – 16:30, třída Olga Havlová na ZŠ Lyčkovo náměstí
nebo online ve stanovený čas.

Co budou děti potřebovat?
Nic než svoje ruce a hlavu plnou nápadů. A taky pracovní oblečení, protože to nebude čistá práce :-).

Jak bude dílna probíhat?
Děti si budou vyrábět užitné věci jako je krmítko pro ptáčky, naučí se pohyblivou loutku, svázat sešit, vyrobit lampion, karnevalovou masku, dárky a další. Výrobky se budou vázat na roční období a svátky. Jako materiál poslouží zbytky umělých a přírodních materiálů a sezónních přírodnin. K tomu pak vždy 1 x do měsíce vzniknou volná umělecká díla inspirovaná moderním uměním. Cílem kurzu je, aby se děti naučily dívat na odpad jako na inspiraci, aby rozvíjeli svoji imaginaci a plnily si bláznivé nápady v individuální nebo kolektivní tvorbě.

Kolik to bude stát?
3 000 Kč / 2. pololetí
V ceně je kromě honoráře lektora zahrnuta cena za pronájem třídy a základní materiál a pomůcky (papíry, tužky, fixy, tavící pistole, barvy, drátky, hřebíky, lepidla a další nástroje), příprava na online výuku, distribuce pomůcek a materiálů. Více o obecných podmínkách kurzů zde.

Přihlásit se

MgA. Martina Hamouzová vystudovala grafický design na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Je na volné noze, věnuje se ilustraci a grafickému designu. Spolupracuje s grafickým studiem Marvil, Goethe Institutem a nakladatelstvím Absynt. Je ilustrátorkou, designérkou a vůdčí osobností nakladatelství Poketo, které se zaměřuje na knihy pro nejmenší děti a edukativní pomůcky pro první stupeň základních škol.