Nakresli příběh

Malé filmy na papíře nebo jednoduchý vtip na tři okna? Na začátku může být zážitek z venčení psa nebo divoký sen. A když nic jiného není po ruce, dá se převyprávět napínavá scéna z oblíbené knížky a to úplně bez textu. To hlavní je dokázat nakreslit a převyprávět svůj příběh druhým tak, jak chceme, aby ho zažili. Tvůrčí dílnu povede ilustrátorka Dora Dutková. 

Pro koho?
Pro maximálně 10 dětí ve věku od 8 do 12 let.

Kdy a kde?
Pondělí od 15:00 – 16:30, třída bude upřesněna. Začínáme od října 2020.

Co budou děti potřebovat?
Svoje ruce, hlavu plnou nápadů, základní psací potřeby v penálu.

Jak bude dílna probíhat?
Bude se především kreslit. Děti se zamyslí, jak si na papíře rozvrhnout děj příběhu. Papír složí a udělají komiksový sešit nebo vznikne velká obrazová tabule? Vejdou se do rámečků nebo se rozjedou volně po papíře? Bude stačit černá fixa, nůžky a lepidlo. S chybami se počítá a není nic špatného občas něco vystřihnout nebo přelepit. Barva se může přidat nakonec, anebo vůbec.

Kolik to bude stát?
3 500 Kč / pololetí
V ceně je kromě honoráře lektora zahrnut také základní materiál a pomůcky (papíry, tužky, fixy, barvy a lepidlo) a nájemné za třídu, které platíme škole. Více o obecných podmínkách kurzů zde.

Přihlásit se

MgA. Dora Dutková absolvovala v roce 2007 na VŠUP v Ateliéru Ilustrace a grafiky ilustrovanou knihou a krátkým animovaným filmem. Věnuje se převážně ilustraci s přesahem do komiksu a animovaného filmu, baví ji autorské knihy a velkoformátové kresby na zeď. Mezi její komiksové počiny patří práce pro časopis Stripburger, komiks o Anně Mackové pro knihu Martiny Pachmanové „Z Prahy až do Buenos Aires”, autorský komiks na rolce do pokladny „Kuře Erskin”, komiksy pro Gender Studies, do sborníků sdružení KOPR a Mutabox a ilustrace do výročních zpráv Sdružení Linky Bezpečí. Jako ilustrátorka spolupracuje s nakladatelstvím Baobab, Akropolis, Argo, Mladá Fronta, LePress, Labyrint, Torst a další. Od roku 2013 spolupracuje jako grafická designérka a ilustrátorka s Asistencí, o.p.s.