Tvůrčí tábory 2022

Třetí ročník našeho tábora se blíží! Děti si pod vedením našich lektorů (Marek Rubec, Martina Hamouzová, Dora Dutková, Kateřina Přidalová) vyzkouší kreativní recyklaci materiálů, komiks a vyrobí si táborový deník. Ne, nebudeme vyrábět to samé, co loni. Čeká nás spousta nového – experimenty s malbou, písmem a technikami grafického designu. A taky výlety, koupačky, volná hra, disco, bojovka a mnoho dalšího.

A nezapomeňte, vezmeme, jen 10 dětí. Proč? Protože v menším počtu se můžeme vašim dětem individuálně věnovat. To běžně na táborech nezažijí. Náš tábor totiž není žádná anonymní akce. O to více náš těší, že se děti opakovaně vrací a naše dobrodružství pokračuje. Opět se sejdeme v Chlumu u Dubé, v penzionu u Suchánků, kteří se o nás tak báječně starají. Neváhejte a připojte se k nám.

Kdy a kde?
Penzion u Suchánků, Chlum u Dubé
Máme opět dva turnusy, od neděle do soboty.
1 / 24. 7. – 30. 7. – pro děti od 8 – 12 let
2 / 7. 8. – 13. 8. – pro děti od 8 – 12 let
Vyberte si jeden z našich turnusů a vyplňte číslo do přihlášky.

Cena
6 700 Kč
Ve ceně je ubytování, jídlo (možnost veganské a vegetariánské stravy), péče lektorů, program a pomůcky. Cena nezahrnuje pojištění a dopravu. Děti se na tábor a zpět dopravují s rodiči. Sourozencům poskytneme slevu 500 Kč.

Přihlásit se

Více foto zde.

Lektoři

MgA. Martina Hamouzová vystudovala grafický design na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Je na volné noze, věnuje se ilustraci a grafickému designu. Spolupracuje s grafickým studiem Marvil, Goethe Institutem a nakladatelstvím Absynt. Je ilustrátorkou, designérkou a vůdčí osobností nakladatelství Poketo, které se zaměřuje na knihy pro nejmenší děti a edukativní pomůcky pro první stupeň základních škol.

MgA. Marek Rubec studoval animovanou tvorbu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Věnuje se hlavně tvorbě komiksů, ilustrací, ale i animovaným filmům. Své práce publikoval například v Labyrint revue, Art + Antiques, AARGH!u nebo ve slovinském sborníku Stripburger a dalších českých i evropských antologiích. Spolu s Pavlem Kosatíkem je autorem grafické novely „1942, Jak v Londýně vymysleli atentát na Heydricha“ z cyklu ČEŠI. V roce 2017 zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší krátký komiks na festivalu FRAME v Praze. Následující rok vyhrál cenu Muriel o nejlepší český krátký komiks a v londýnském komiksovém nakladatelství Centrala vydal svůj autorský debut „Jarmil“. Opičák Jarmil se také pravidelně objevuje v časopise Raketa. Svojí tvorbu prezentoval na mezinárodním komiksovém festivalu v Angoulême, Hamburgu a dalších evropských komiksových festivalech.

Barbora Satranská studuje v ateliéru ilustrace a grafiky na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Absolvovala stáž na Burg Giebichenstein University of Art and Design Halle v atelieru ilustrace. Baví ji nacházet věci a sbírat je, nebo je zachycovat. Sní o povolání „nájemný reportážní kreslíř“. Za své reportážní knížky Spořilov a Hospodský, průvodčí, truhlář, cukrářka, farář, vitrážista, řezník, restaurátor a sociální pracovnice získala ceny Muriel za nejlepší studentský komiks roku 2020 a 2021. V současné době se kromě ilustrace věnuje stínovému divadlu a meotarovým projekcím a společně s Laurou Hédervári vystupuje jako autorské duo Meograf. 

Mgr. Kateřina Přidalová je teoretička designu, lektorka a novinářka se zaměřením na kreativně-kulturní odvětví. Je zakladatelkou platformy Designéři dětem. Působí také jako redaktorka projektu Kreativnicesko.cz (Institut umění). Vystudovala dějiny umění a filmovou vědu na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity. Od roku 2018 vyučuje Dějiny grafického designu na Fakultě umění Ostravské univerzity, na VOŠ Scholastika v Praze a od roku 2019 na Fakultě výtvarných umění v Brně. V letech 2017 – 2019 vedla společně s Helenou Šantavou praktický kurz Grafického designu na pražské umělecké škole Scholastika. Jako projektová manažerka příležitostně spolupracuje s grafickými studii, věnuje se copywritingu, redakční činností a tvorbě grafických manuálů. V letech 2014 – 2016 byla členkou výběrové poroty Nejkrásnější české knihy roku a od roku 2014 je členkou Akademie Czech Grand Design. Její kniha Co je vlastně design? pro čtenáře od 12 let byla nominována na Nejkrásnější českou knihu roku 2021 a Zlatou stuhu 2022.