Čtvrtý ročník našich táborů se blíží! Děti si pod vedením našich lektorů (Marek Rubec, Martina Hamouzová, Barbora Satranská, Kateřina Přidalová) vyzkouší kreativní upcyklaci materiálů – loutky z papíru a látek, sochy, kulisy pro divadelní představení a krátkou animaci. Děti se seznámí s technikami ilustrace, komiksu, grafického designu a malby v plenéru. Vyrobí si táborový reportážní deník, plakáty na disco, vernisáž výstavy a mnoho dalšího.
Rozhodně nebudeme vyrábět to samé, co loni. Čeká nás mnoho nových experimentů a nespoutané imaginace. Každé dítě je originál a u nás má jedinečnou šanci se svobodně projevit a realizovat svoje, místy, šílené nápady. Děti zároveň vedeme k tvořivé spolupráci.
Jako tradičně si užijeme léto po všech stránkách, děti se mohou těšit na výlety, koupačky, volnou hru, disco, noční bojovku a mnoho dalšího.
A pozor, vezmeme, jen 10 dětí! Proč? Protože v menším počtu se můžeme vašim dětem individuálně věnovat. To běžně na táborech nezažijí. Náš tábor totiž není žádná anonymní akce. O to více náš těší, že se děti opakovaně vrací a naše dobrodružství pokračuje. Opět se sejdeme v Chlumu u Dubé, v penzionu u Suchánků, kteří se o nás tak báječně starají. Neváhejte a připojte se k nám.
Kdy a kde?
Penzion u Suchánků, Chlum u Dubé
Máme opět dva turnusy, od neděle do soboty.
1 / 9. 7. – 15. 7. – pro děti od 8 – 12 let
2 / 30. 7. – 5. 8. – pro děti od 8 – 12 let
Vyberte si jeden z našich turnusů a vyplňte číslo do přihlášky.
Cena
8 500 Kč
Ve ceně je ubytování, jídlo (možnost veganské a vegetariánské stravy), péče lektorů, program a pomůcky. Cena nezahrnuje pojištění a dopravu. Děti se na tábor a zpět dopravují s rodiči. Sourozencům nových dětí poskytneme slevu 500 Kč. Pro děti, které se k nám vracejí, nabízíme věrnostní slevu 500 Kč / os.

Foto Anna Rassmusen. Na další foto se mrkněte na našich sítích – první a druhý tábor 2022.
Lektoři
MgA. Martina Hamouzová vystudovala grafický design na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Je na volné noze, věnuje se ilustraci a grafickému designu. Spolupracuje s grafickým studiem Marvil, Goethe Institutem a nakladatelstvím Absynt. Je ilustrátorkou, designérkou, spoluzakladatelkou a art direktorkou nakladatelství Poketo, které se zaměřuje na knihy pro nejmenší děti a edukativní pomůcky pro první stupeň základních škol.
MgA. Marek Rubec studoval animovanou tvorbu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Věnuje se hlavně tvorbě komiksů, ilustrací, ale i animovaným filmům. Své práce publikoval například v Labyrint revue, Art + Antiques, AARGH!u nebo ve slovinském sborníku Stripburger a dalších českých i evropských antologiích. Spolu s Pavlem Kosatíkem je autorem grafické novely „1942, Jak v Londýně vymysleli atentát na Heydricha“ z cyklu ČEŠI. V roce 2017 zvítězil v mezinárodní soutěži o nejlepší krátký komiks na festivalu FRAME v Praze. Následující rok vyhrál cenu Muriel o nejlepší český krátký komiks a v londýnském komiksovém nakladatelství Centrala vydal svůj autorský debut „Jarmil“. Opičák Jarmil se také pravidelně objevuje v časopise Raketa. Svojí tvorbu prezentoval na mezinárodním komiksovém festivalu v Angoulême, Hamburgu a dalších evropských komiksových festivalech.
Barbora Satranská studuje v ateliéru ilustrace a grafiky na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Absolvovala stáž na Burg Giebichenstein University of Art and Design Halle v atelieru ilustrace. Baví ji nacházet věci a sbírat je, nebo je zachycovat. Sní o povolání „nájemný reportážní kreslíř“. Za své reportážní knížky Spořilov a Hospodský, průvodčí, truhlář, cukrářka, farář, vitrážista, řezník, restaurátor a sociální pracovnice získala ceny Muriel za nejlepší studentský komiks roku 2020 a 2021. V současné době se kromě ilustrace věnuje stínovému divadlu a meotarovým projekcím a společně s Laurou Hédervári vystupuje jako autorské duo Meograf.
Mgr. Kateřina Přidalová je teoretička designu, lektorka a novinářka se zaměřením na kreativně-kulturní odvětví. Je zakladatelkou a lektorkou platformy Designéři dětem. Působí také jako redaktorka projektu Kreativnicesko.cz (Institut umění). Vystudovala dějiny umění a filmovou vědu na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity. Od roku 2018 vyučuje teorii a dějiny grafického designu na VOŠ Scholastika v Praze a Fakultě výtvarných umění v Brně. V letech 2017 – 2019 vedla společně s Helenou Šantavou praktický kurz Grafického designu na pražské umělecké škole Scholastika. Jako projektová manažerka příležitostně spolupracuje s grafickými studii, věnuje se copywritingu, redakční činností a tvorbě grafických manuálů. V letech 2014 – 2016 byla členkou výběrové poroty Nejkrásnější české knihy roku a od roku 2014 je členkou Akademie Czech Grand Design. Její kniha Co je vlastně design? pro čtenáře od 12 let byla nominována na Nejkrásnější českou knihu roku 2021 a získala ocenění Zlatá stuha 2022 pro literaturu pro děti a mládež.