Jak si „vytunit“ šatník

Lovíte rádi v sekáčích? Doplňujete svůj outfit originálními kousky, které nikdo jiný nemá? Co si takhle zkusit přetvořit něco svépomocí? V celoročním kurzu si s módní designérkou Annou Tran prozkoumáme, jak se dá ze staršího kousku udělat něco originálního. Budeme takzvaně upcyklovat, pracovat s vlastním nenošeným oblečením nebo s věcmi ze sekáče. Proměníme tak staré a nepotřebné kousky ve „vytuněné“ outfity. To nakonec udělá radost nám i naší planetě. V kurzu si vytvoříme také doplňky, bez kterých se žádný model neobejde. Na závěr si naši práci nafotíme a uděláme si tzv. LOOK BOOK. V kurzu se kromě módy dozvíte taky něco o sobě a ještě si odnesete kousky, které budete chtít nosit. 

Pro koho?
Pro kohokoli se zájmem o módu od 13 let (max 10 účastníků). Ale také pro ty, kteří chtějí být nezávislí na módních řetězcích a hledají si, a nebo už rozvíjí svůj osobitý styl. Pro ty, které zajímají DIY (do it yourslef) techniky, upcycling, ekologie a celkově kreativní tvorba. Kurz je jak pro začátečníky, tak pro pokročilé, není nutné umět šít na stroji. Lektorka Anna Tran vás všechno naučí. Máte jedinečnou možnost stát se součástí nového a ojedinělého kurzu, který nemá v Praze obdoby! 

Kdy a kde?
začínáme od října 2021
každou druhou středu v měsíci 17:30 – 20:30, ZŠ Lyčkovo náměstí, třídu upřesníme

Co budete potřebovat?
Základní šicí potřeby – jehly, nitě, špendlíky, nůžky, krejčovský metr, křída, šicí stroj – zajistíme my. Na vás bude si sehnat staré oblečení. Ať už z vaší vlastní skříně, po rodičích, sourozencích nebo ze sekáče. Nakonec do sekáče můžeme zajít i společně.

Kolik to bude stát?
6 900 Kč / rok
V ceně je kromě honoráře lektora zahrnuta cena za pronájem třídy a základní šicí potřeby. Více o obecných podmínkách kurzů zde.

Přihlásit se

Anna Tran patří do mladé generace oděvních designérů vycházející z Ateliéru módní tvorby na pražské UMPRUM. K osobitému rukopisu Anny neodmyslitelně patří tradiční rukodělná technika žabičkování, kterou posouvá do současného kontextu. Cenné zkušenosti získala na studijní stáži na Islandu, kde spolupracovala s charitativní organizací Červený kříž. Anna zná důležitost zodpovědného přístupu v tvorbě a zajímá se o téma udržitelnosti. Již během svých studií vedla kurz módní tvorby ve výtvarném ateliéru malování a kreslení. Nyní se věnuje své vlastní tvorbě v ateliéru Radost.