Koláž a animace

V této tvůrčí celoroční dílně budou děti pracovat s různými materiály. Společně s lektorkou Helenou budou objevovat rozmanité techniky koláže. Tvorba koláže je příběhem, ve kterém se stříhání i lepení stává dobrodružnou cestou. Tento imaginativní tvůrčí proces nakonec děti přetaví v krátký animovaný film. Děti nemusí nutně zvládat techniky kresby nebo animace, vše se v dílně naučí. 

Pro koho?
Helen povede celoroční dílnu pro maximálně 10 dětí ve věku od 7 do 11 let. Dílna je určena pro tvůrčí děti, které si chtějí rozšířit obzory novými výtvarnými technikami, ale je také pro začátečníky a kohokoli se zájmem o tvůrčí činnost. Není nutné ovládat kresbu, malbu, ani animaci. Helena děti všechno naučí. 

Kdy a kde?
začínáme od října 2021
čtvrtek 16:00 – 17:30, ZŠ Lyčkovo náměstí, třídu upřesníme

Co budou děti potřebovat?
Svoje ruce a hlavu plnou nápadů. Materiál (cokoli k rozstříhání) a nástroje (nůžky, lepidla, tužky, izolepy, papíry apod.) zajistíme my. Případně si děti mohou přinést svoje oblíbené nůžky nebo materiál, se kterým chtějí tvořit. V druhém pololetí bude potřeba tablet, případně mobil s aplikací Stop motion (je zdarma), případně jiný program na animaci. 

Jak bude dílna probíhat?
Děti se naučí různé techniky u koláže, od klasické až po experimentální (asambláž, dekoláž a jiné). Cílem dílny je, aby se děti naučily techniky koláže a dokázaly je kreativně využít v ploškové animaci. Prohloubí si znalosti s výtvarnými technikami, seznámí se s významnými osobnostmi kolážové tvorby a naučí se kreativně využívat své digitální nástroje při tvorbě vlastního animovaného filmu.

Kolik to bude stát?
3 600 Kč / pololetí
V ceně je kromě honoráře lektora zahrnuta cena za pronájem třídy a základní materiál a pomůcky (nůžky, papíry, tužky, lepidla a další). Více o obecných podmínkách kurzů zde.

Přihlásit se

Helena Čubová se narodila na divokém západě Krušných hor v roce 1982. Po absolvování Střední průmyslové školy v Karlových Varech se pustila do světa širokého a blízkého, aby dokončila svou vzdělávací pouť jako knižní designérka a ilustrátorka. Živě vystavuje napříč Českou republikou a příhraničními zeměmi, ve formě Mail Art pak po celém světě. Vystavuje autorské deníky, fotografie, kresby, grafické listy a koláže. Její velkou vášní je nyní koláž, které věnuje veškerý možný neexistující volný čas. Lektorské dílny připravuje zejména v oblasti koláže a linorytu. Veřejně vystupuje pod značkou Hecuba Design. Věnuje se též tiskové produkci, dramaturgii a kurátorství kulturních akcí.

………….
Dílna Koláže a animace je ve školním roce 2021/22 vedena také jako volitelný kurz pro žáky 7. – 9. tříd na ZŠ Lyčkovo náměstí v Praze. Níže ukázky prací žáků z jara 2021. K animaci jsme se kvůli covidu nedostali.