Tvůrčí tábory 2024

Půlkulatý pátý ročník našich táborů se blíží! Děti si pod vedením našich lektorek (Martina Hamouzová, Dora Dutková, Valérie Záhonová a Kateřina Přidalová) vyzkouší kreativní upcyklaci materiálů, seznámí s technikami ilustrace, komiksu, grafického designu, malby v plenéru a vytvoří si plakáty na závěrečné disko. Na závěr nás bude čekat výstava, kde si při vernisáži společně zhodnotíme, co jsme všechno udělali a jak se nám dařilo. 

Rozhodně nebudeme vyrábět to samé, co loni. Čeká nás mnoho nových experimentů a nespoutané imaginace. Každé dítě je originál a u nás má jedinečnou šanci se svobodně projevit a realizovat svoje, místy, šílené nápady. Děti zároveň vedeme k tvořivé spolupráci. 

Jako tradičně si užijeme léto po všech stránkách, děti se mohou těšit na výlety, koupačky, volnou hru, disko, noční bojovku a mnoho dalšího. 

A pozor, vezmeme, jen 10 dětí! Proč? Protože v menším počtu se můžeme vašim dětem individuálně věnovat. To běžně na táborech nezažijí. Náš tábor totiž není žádná anonymní akce. O to více náš těší, že se děti opakovaně vrací a naše dobrodružství pokračuje. Opět se sejdeme v Chlumu u Dubé, v penzionu u Suchánků, kteří se o nás tak báječně starají.

Neváhejte a připojte se k nám!

Kdy a kde?
Penzion u Suchánků, Chlum u Dubé
Máme opět dva turnusy, od neděle do soboty. Vyberte si jeden z nich a vyplňte číslo do přihlášky.

1 / 21. – 27. 7.
pro děti od 8 – 12 let
První turnus se bude zaměřovat na materiálovou upcyklaci, kreslení příběhů a komiks. 

2 / 11. – 17. 8. 
pro děti od 8 – 12 let
Druhý turnus bude nově trochu jiný a bez komiksu. Soustředíme se naopak více na volnou tvorbu v plenéru, experimenty s 3D objekty, tiskem a materiálovou upcyklaci.

Cena
9000 Kč
Ve ceně je ubytování, jídlo (možnost veganské a vegetariánské stravy), péče lektorů, program a pomůcky. Cena nezahrnuje pojištění a dopravu. Děti se na tábor a zpět dopravují s rodiči. Sourozencům nových dětí poskytneme slevu 500 Kč. Pro děti, které se k nám vracejí, nabízíme věrnostní slevu 500 Kč / os.

Přihlásit se

Foto Anna Rassmusen. Na další foto se mrkněte na Facebooku.

Lektoři

MgA. Martina Hamouzová vystudovala grafický design na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Je na volné noze, věnuje se ilustraci a grafickému designu. Spolupracuje s grafickým studiem Marvil, Goethe Institutem a nakladatelstvím Absynt. Je ilustrátorkou, designérkou, spoluzakladatelkou a art direktorkou nakladatelství Poketo, které se zaměřuje na knihy pro nejmenší děti a edukativní pomůcky pro první stupeň základních škol.

MgA. Dora Dutková absolvovala v roce 2007 na VŠUP v Ateliéru Ilustrace a grafiky ilustrovanou knihou a krátkým animovaným filmem. Věnuje se převážně ilustraci s přesahem do komiksu a animovaného filmu, baví ji autorské knihy a velkoformátové kresby na zeď. Mezi její komiksové počiny patří práce pro časopis Stripburger, komiks o Anně Mackové pro knihu Martiny Pachmanové „Z Prahy až do Buenos Aires”, autorský komiks na rolce do pokladny „Kuře Erskin”, komiksy pro Gender Studies, do sborníků sdružení KOPR a Mutabox a ilustrace do výročních zpráv Sdružení Linky Bezpečí. Jako ilustrátorka spolupracuje s nakladatelstvím Baobab, Akropolis, Argo, Mladá Fronta, LePress, Labyrint, Torst a další.

MgA. Valérie Záhonová absolvovala studium produktového designu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a roční studijní stáž na HDK-Valand v Göteborgu. V současnosti pracuje jako materiálová konzultantka v knihovně materiálů matériO’ Prague a jako redaktorka magazínu Material Times. 

Mgr. Kateřina Přidalová je teoretička designu, lektorka a novinářka se zaměřením na kreativně-kulturní odvětví. Je zakladatelkou platformy Designéři dětem. Působí také jako redaktorka projektu Kreativnicesko.cz (Institut umění). Vystudovala dějiny umění a filmovou vědu na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity. Od roku 2019 vyučuje Dějiny grafického designu na VOŠ Scholastika v Praze a Fakultě výtvarných umění v Brně. V letech 2017 – 2019 vedla společně s Helenou Šantavou praktický kurz Grafického designu na pražské umělecké škole Scholastika. Jako projektová manažerka příležitostně spolupracuje s grafickými studii, věnuje se copywritingu, redakční činností a tvorbě grafických manuálů. V letech 2014 – 2016 byla členkou výběrové poroty Nejkrásnější české knihy roku a od roku 2014 je členkou Akademie Czech Grand Design. Její kniha Co je vlastně design? pro čtenáře od 12 let byla nominována na Nejkrásnější českou knihu roku 2021 a získala Zlatou stuhu 2022 v kategorii Literatura faktu pro děti a mládež. V roce 2023 vydala publikaci věnující se vizuální gramotnosti Toto není jenom kniha pro čtenáře od 15 let.