Grafický design

Jak si vytvořit plakát, časopis, logo na instagram, emoji, vizuál vlastní kapely nebo pozvánku na narozeniny? Dílna vás seznámí se základy grafického designu. Zjistíte na co všechno se hodí nejrůznější typy písem, jak pracovat s obrázky a barvami.

Pro koho?
od 10 let, začátečníci a pokročilí

Jak bude dílna probíhat?
Navrhovat se bude na papír, budeme především kreslit a diskutovat. Návrhy si pak zkusíme převést do počítače nebo tabletu. Dílna nezahrnuje výuku grafických programů, které máte na tabletu nebo notebooku. Lektorky mohou dětem pomoct, ale předpokládá se, že svoje programy děti v základech ovládají. Nezapomeňte, že počítač je jen nástroj podobně jako tužka. 

Cena a podmínky
jednorázový workshop 5000 Kč

  • 90 minut
  • max 10 osob
  • delší workshop dle domluvy
  • workshop na míru pro vás
  • naživo i online
  • pomůcky v ceně
  • účastníci potřebují mobil, tablet nebo notebook
  • cena nezahrnuje dopravu mimo Prahu
  • sleva pro školy a družiny dle domluvy
  • dílna jako přípravný kurz na střední a vysokou školu
  • objednávky a dotazy pište na info@designeridetem.cz nebo volejte na tel.: 604 161 285

Dílna se od roku 2019 koná formou celoročního volitelného předmětu pro žáky 7. – 9. tříd na ZŠ Lyčkovo náměstí, Praha.

MgA. Helena Šantavá vystudovala grafický design na UMPRUM, v letech 2004–2008 byla odbornou asistentkou v ateliéru ilustrace a grafiky Juraje Horvátha. Od roku 1996 se na volné noze věnuje designu knih, výtvarných katalogů, výstav, kulturních akcí a grafickému designu v architektuře. V roce 2005 spoluzaložila literární kavárnu Fra, navrhla grafickou podobu Kulturního čtrnáctideníku A2. Spolupracuje s nakladatelstvími Arbor vitae, Argo, Academia, Baobab, Host, Malvern, Paseka, Torst a další. Je členkou a grafickou designérkou spolku Kruh – diskuse a přednášky o architektuře. V letech 2012–2014 pracovala na fakultě architektury Technické univerzity v Liberci. Je držitelkou několika cen v soutěži Nejkrásnější knihy roku (1998, 2006, 2016). V letech 2017 – 2019 vedla společně s Kateřinou Přidalovou praktický kurz Grafického designu na pražské umělecké škole Scholastika.

Mgr. Kateřina Přidalová je teoretička designu, lektorka a novinářka se zaměřením na kreativně-kulturní odvětví. Je zakladatelkou platformy Designéři dětem. Působí také jako redaktorka projektu Kreativnicesko.cz (Institut umění). Vystudovala dějiny umění a filmovou vědu na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity. Od roku 2019 vyučuje Dějiny grafického designu na VOŠ Scholastika v Praze a Fakultě výtvarných umění v Brně. V letech 2017 – 2019 vedla společně s Helenou Šantavou praktický kurz Grafického designu na pražské umělecké škole Scholastika. Jako projektová manažerka příležitostně spolupracuje s grafickými studii, věnuje se copywritingu, redakční činností a tvorbě grafických manuálů. V letech 2014 – 2016 byla členkou výběrové poroty Nejkrásnější české knihy roku a od roku 2014 je členkou Akademie Czech Grand Design. Její kniha Co je vlastně design? pro čtenáře od 12 let byla nominována na Nejkrásnější českou knihu roku 2021 a získala Zlatou stuhu 2022 v kategorii Literatura faktu pro děti a mládež. V roce 2023 vydala publikaci věnující se vizuální gramotnosti Toto není jenom kniha pro čtenáře od 15 let.

MgA. Tereza Saitzová je grafická designérka. Vystudovala grafický design na pražské UMPRUM a plzeňské FDULS, absolvovala stáž na portské ESAD Matosinhos. Zabývá se korporátní identitou, designem publikací, kulturních akcí a webovým designem. Zajímá se o edukativní přesah designu a ve svých projektech se snaží o rozvíjení kritického myšlení, kreativity, spolupráce a vlastní odpovědnosti u dětí od předškolního věku po středoškoláky. Baví jí experimentovat s různými polohami grafického designu a jeho přesahem do jiných oborů, ráda fotí, ilustruje, zpívá a diskutuje. V minulosti spolupracovala s karlovarským spolkem PROTEBE live, kde oživila a vedla několik ročníků kreativních workshopů pro studenty uměleckých středních škol a od roku 2019 je součástí pražského studia Marvil.

MgA. Marta Maštálková, absolventka ateliéru Grafický design a vizuální komunikace na pražské UMPRUM. Zajímá ji přesah grafického designu do jiných oborů a také jeho působení na okolí. Věnuje se zejména tištěné grafice, návrhům vizuálních stylů, sazbě knih a přípravám výstavních expozic.