Móda a upcycling

Lovíte rádi v sekáčích a doplňujete svůj outfit orginálními kousky, které nikdo jiný nemá? Nebo rádi přetváříte starší oblečení? V dílně si prozkoumáme, jak se dá ze staršího kousku udělat něco originálního. Budeme takzvaně upcyklovat, pracovat s vlastním nenošeným oblečením nebo s věcmi ze sekáče. Proměníme staré nepotřebné kousky ve „vytuněné“ outfity. To udělá radost nám i naší planetě. Dílnu vede módní designérka Anna Tran.

Pro koho?
od 13 let
pro začátečníky i pokročilé, nemusíte umět šít na stroji 

Jak bude dílna probíhat?
Budeme navrhovat a šít. Dozvíte se něco o módě, o svém osobitém stylu a odnesete si kousky, které rozhodně budete chtít nosit. Nejde o kurz šití, i když šicí stroje budou taky potřeba. Zjistíte, jakou radost přináší, když si věc sami navrhnete a zrealizujete. Naučíte se o módě přemýšlet i ekologicky. 

Cena a podmínky  
jednorázový workshop 8000 Kč

  • 180 minut
  • max 8 osob
  • delší workshop nebo navazující kurz dle domluvy
  • pomůcky v ceně
  • účastníci si sebou přinesou látku nebo oděv k přešití
  • cena nezahrnuje dopravu mimo Prahu
  • sleva pro školy dle domluvy
  • objednávky a dotazy pište na info@designeridetem.cz nebo volejte na tel.: 604 161 285

Dílna se od roku 2020 koná formou celoročního volitelného kurzu pro žáky 7. – 9. tříd na ZŠ Lyčkovo náměstí, Praha. Vedla ji módní designérka Barbora Procházková a navázala Anna Tran.

Ukázky prací žáků – design bot a taška z kožených zbytků.

MgA. Anna Tran patří do mladé generace oděvních designérů vycházející z Ateliéru módní tvorby na pražské UMPRUM. K osobitému rukopisu Anny neodmyslitelně patří tradiční rukodělná technika žabičkování, kterou posouvá do současného kontextu. Cenné zkušenosti získala na studijní stáži na Islandu, kde spolupracovala s charitativní organizací Červený kříž. Anna zná důležitost zodpovědného přístupu v tvorbě a zajímá se o téma udržitelnosti. Již během svých studií vedla kurz módní tvorby ve výtvarném ateliéru malování a kreslení. Nyní se věnuje své vlastní tvorbě v ateliéru Radost.

MgA. Barbora Procházková, oděvní designérka a zakladatelka udržitelné značky Project Sapience. Zde se věnuje sdílení know-how a své vlastní střihy nabízí veřejnosti i s návodem. Silně se tak odkazuje k hnutí DoItYourself (DIY) a společnosti nabízí nástroj i alternativu, jak si zajímavé a nadčasové oblečení vytvořit sám doma. Pravidelně pořádá také šicí kurzy. Hlavní význam taktéž přikládá vlastnoruční tvorbě, díky které si uživatel k oblečení najde hluboký a dlouhodobý vztah. Svůj šatník pravidleně upcykluje a starému oblečení davá nový rozměr. Vystudovala pražskou UMPRUM v módním ateliéru Liběny Rochové.