Nalož si vitamínovou nálož

Spousta ovoce a zeleniny zbytečně končí v odpadkovém koši. Ale nemusí to tak být. Ze zeleniny, která se nedostala na pulty potravin, například kvůli roztodivným „nevhodným“ tvarům, vyrobíme vitamínovou bombu a popovídáme si o ne/plýtvání potravinami.

Pro koho?
od 8 let

Co se bude vyrábět?
Do sklenice si naložíme zeleninu. Zamyslíme se nad vhodnými kombinacemi a směs budeme navrhovat nejen k chuti, ale i pro vzhled. I nakládání zeleniny může být zábavnou hrou s barvami, tvary a kompozicemi. Z dílny si odnesete vitamínovou delikatesu, která se dá použít také jako dárek. Příště už budete vědět jak na to a můžete experimentovat doma. Také se dozvíte praktické informace o tom, jak šetrně zacházet s potravinami, aby se nemusely zbytečně vyhazovat.

Cena a podmínky
jednorázový workshop 5000 Kč

  • 90 minut
  • max 15 osob
  • pomůcky a suroviny v ceně
  • účastníci nic nepotřebují
  • cena nezahrnuje dopravu mimo Prahu
  • sleva pro školy a družiny dle domluvy
  • objednávky a dotazy pište na info@designeridetem.cz nebo volejte na tel.: 604 161 285

MgA. Marta Maštálková, absolventka ateliéru Grafický design a vizuální komunikace na pražské UMPRUM. Zajímá ji přesah grafického designu do jiných oborů a také jeho působení na okolí. Věnuje se zejména tištěné grafice, návrhům vizuálních stylů, sazbě knih a přípravám výstavních expozic.

Nora Kořánová MSc. vystudovala Germanistiku a Experimentální lingvistiku, už během studia však její kariérní zaměření směřovalo do IT. Naučila se programovat a před odchodem na mateřskou se několik let živila psaním technických návodu k softwaru. Studium a svou spíše technicky zaměřenou práci vyvažuje malými tvůrčími projekty. Svou kreativitu aktuálně směřuje do oprav starého nábytku, šití, technik textilní tvorby a péče o syna.